Kolejny Bieg Lechitów

W niedzielę odbędzie się najstarszy półmaraton w kraju, czyli Bieg Lechitów, a będzie to już 45. edycja biegu. Trasa wydarzenia nie jest przypadkowa, podobno tą drogą Otton III odbywał pielgrzymki z Gniezna do grobu św. Wojciecha.

Program zawodów

Na liście startowej znajduje się około 2,5 tysiąca osób, które pokonają 21-kilometrową trasę od Ostrowa Lednickiego do Gniezna. Główny bieg dnia, czyli półmaraton rozpocznie się o godzinie 11:00, a wcześniej, bo o godzinie 09:30 odbędą się biegi młodzieżowe, a o 11:20 wystartuje „Piątka Lechitów”, czyli bieg na dystansie 5. kilometrów.

Pakiety startowe będzie można odebrać w sobotę w godzinach 16-20 w Hali Sportowej w Gnieźnie lub w dniu zawodów od godziny 7:00 do 09:00 w tym samym miejscu.

W Gnieźnie będą również inne atrakcje, w tym tor przeszkód dla dzieci „Staropolskie Igrce Małych Lechitów” czy wioska średniowiecznych wojów.

Gwiazdy w Gnieźnie

Z okazji 45. Biegu Lechitów w Gnieźnie zjawią się gwiazdy polskiej lekkoatletyki. Gnieźnianie będą mieli okazję, by porozmawiać lub zrobić sobie zdjęcie z medalistkami mistrzostw Europy Joanną Jóźwik i Sofią Ennaoui, uznanym za najlepszego polskiego maratończyka Janem Hurukiem czy Małgorzatą Sobańską, która brała udział w dwóch Igrzyskach Olimpijskich.

Utrudnienia w ruchu

W związku z tym wydarzeniem nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Trasa będzie wiodła od Skansenu na Ostrowie Lednickim do Placu św. Wojciecha w Gnieźnie i na trasie biegu ruch drogowy będzie wyłączony, a ruchem będzie kierować policja i inne służby.