Już w weekend wyprzedaż garażowa!

Macie niepotrzebne rzeczy, których chcielibyście się pozbyć? Zamiast wyrzucać je do śmietnika, można je sprzedać. Już w sobotę 17 września odbędzie się Gnieźnieńska Wyprzedaż Garażowa pod szyldem „Drugie życie rzeczy”.

Gdzie odbędzie się gnieźnieńska garażówka

Z rzeczami na sprzedaż można wystawić się za darmo na Garażówce na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 i Parku Trzech Kultur. Wyprzedaż będzie trwać od godziny 11:00 do 17:00.

Co można wystawić?

Wystawiać się mogą osoby fizyczne, prawne, instytucje, stowarzyszenia i fundacje, a sprzedawać można tylko przedmioty w ilościach detalicznych, czyli niewielkich, nowe lub używane przedmioty, które są własnością osoby sprzedającej.

Aby utworzyć własne stoisko, trzeba posiadać swój stolik, organizator ich nie zapewnia. W przypadku chęci sprzedaży przedmiotów wielkogabarytowych na terenie szkoły trzeba to zgłosić telefonicznie lub mailowo, a na terenie Parku obowiązuje zakaz poruszania się pojazdami.

Wyprzedaże garażowe

Wyprzedaż garażowa jest mocno utożsamiana z amerykańską popkulturą, a jej ideą było wymienienia się zbędnymi przedmiotami po wiosennych porządkach.

Nie trzeba obawiać się kwestii podatkowych, bo jeśli sprzedane rzeczy zostały zakupione przynajmniej pół roku wcześniej lub są sprzedawane za cenę niższą niż cena nabycia, wtedy nie trzeba płacić podatku.