Dożynki w Goślinowie

Czas dożynkowy trwa w pełni! W ostatni weekend odbyły się także w Goślinowie, gdzie rolnicy z gminy Gniezno świętowali to ważne wydarzenie.

Jakie atrakcje towarzyszyły rolnikom podczas tegorocznych dożynek?

Przede wszystkim zostały poświęcone przepiękne wieńce! Miało to miejsce na mszy świętej, która rozpoczęła dożynki. Znalazły się nawet wieńce z wizerunkiem Jana Pawła II. Występy artystyczne zapewnił zespół ludowy „Chludowianie”. Odbyły się między innymi pokazy tańców polskich, takich jak: mazurek, który był zaprezentowany przez młodzież, oberek oraz kurdesz, który to zaprezentowali seniorzy.  Uczestnicy dożynek, świetnie się bawili i tańczyli także przy kapeli- „Ślymoki”

Zabawa zabawą, ale jeśli są dożynki to i dobre jedzonko! O gastronomiczną strefę zadbały gospodynie wiejskie ze Strzyżewa Paczkowego, Szczytnik Duchownych i Zdziechowy. Przepyszne swojskie wypieki i aromatyczna kawa to coś, czego na dożynkach zabraknąć nie mogło!

Ponadto na dobrą zabawę mogły także liczyć dzieci, ponieważ i dla nich przygotowano specjalne atrakcje w postaci dmuchanych zamków. Z pewnością była to dla nich ogromna frajda! Cała impreza dożynkowa trwała aż do godziny 23, przy wspólnej zabawie i tańcach!