Przepiękne Parki i inne zielone tereny w Gnieźnie

Ilekroć spacerujemy po Gnieźnieńskich ulicach, mijamy zielone tereny, nie zawsze zwracając na nie uwagę – w szczególności przez turystów. Z racji tego chcielibyśmy przedstawić kilka Gnieźnieńskich parków, w których warto zatrzymać się na dłużej!

Zielone tereny w Gnieźnie warto odwiedzić?

Park Miejskie im. Generała Władysława Andersa – to zabytkowy park położony w cichej spokojnej okolicy. Może pochwalić się pomnikiem,  stawami, z czego jeden posiada dwa mostki, oraz terenem z licznymi pagórkami. Piękna zieleń wiosną, złote liście jesienią, oszronione gałęzie zimą, a wiosną wszystko budzi się do życia! Przepiękne miejsce na spacery, relaks, odpoczynek, spotkania z rodziną.

Plac Świętego Wojciecha – to zielony teren pod samą Katedrą Gnieźnieńską. Idealne miejsce na odpoczynek po zwiedzaniu pierwszej stolicy Polski. Piękne, zielone miejsce pozwoli nabrać sił na dalsze wojaże po Gnieźnie i okolicach

Jezioro Jelonek na Pojezierzu Gnieźnieńskim – to przepiękne miejsce w środku miasta, dookoła którego jest miejsce do jazdy na rowerze, czy hulajnodze. Powierzchnia jeziora to około 15 hektarów, a najgłębiej jest przy około 2,4 metra. Ponadto jest też tam plac zabaw i miejsce do odpoczynku – czyli leżaki! A wszystkie te atrakcje otoczone są zielenią!