Muzeum Początków Państwa Polskiego

Zbliża się koniec wakacji, dzieci wracają z koloni, wszyscy pomału kończą urlopy i przygotowują się do szkoły czy pracy. Nie znaczy to jednak, że kończy się lato! Cały czas można organizować sobie dłuższe czy krótsze wycieczki, choćby po mieście. Pomysłem na wycieczkę z dużą dawką wiedzy i kultury, będzie pójście do Muzeum Początków Państwa Polskiego. To świetna propozycja nie tylko mieszkańców miasta ale przede wszystkim turystów.

Co można zobaczyć w Muzeum Początków Państwa Polskiego?

To muzeum jest idealnym miejscem, dla młodszych pokoleń, bowiem poznają Oni historię początków Państwa Polskiego oraz Gniezna i okolic. Dzieci, młodzież jaki dorośli dowiedzą się między innymi kim byli pierwsi władcy Polski,  jak wyglądało życie 1000 lat temu, jak rozwijało się miasto Gniezno oraz jak powstało.

Muzeum są wystawy czasowe ale przede wszystkim stałe. Główna wystawa stała nosi tytuł ” Początki państwa polskiego” i jest to wystawa chronologiczna obejmująca okres od X do XIII wieku. Kolejną stałą wystawą wartą zobaczenia jest – „Piastów malowane dzieje” , zobaczycie na niej między innymi oryginalne obrazy przedstawiające legendarne wydarzenia z XIX wieku. Znajdujące się tam  obrazy przedstawiają również wyobrażenia malarzy na temat powstania Państwa Polskiego.  „Gniezno. Stąd do przeszłości”- to kolejna ważna wystawa, która opowiada o historii miasta Gniezna.

Aby przekonać się jakie jeszcze inne wystawy stałe znajdują się w Muzeum, koniecznie odwiedź je przy najbliższej okazji. Być może, traficie akurat na kolejną , ciekawą wystawę czasową!

Muzeum Początków Państwa Polskiego znajdziecie pod adresem: Gniezno, ulica Kostrzewskiego 1.