Interwencja drogowa kończy się zatrzymaniem 29-letniego kierowcy z narkotykami

Podczas rutynowych działań kontroli drogowej, funkcjonariusze policji zakończyli interwencję zatrzymaniem mężczyzny. Na poczet przyszłego postępowania sądowego przeprowadzono również czynności procesowe w związku z posiadaniem substancji odurzających.

Wszystko to miało miejsce kilka dni temu. Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie, doszło do zatrzymania 29-letniego mieszkańca gminy Kiszkowo. Mężczyzna prowadził osobowy samochód marki Suzuki, gdy został wezwany do zatrzymania przez stróżów prawa z gnieźnieńskiej jednostki operacyjnej.

Znaleziono tam woreczek zawierający krystaliczną substancję, najprawdopodobniej metamfetaminę. Dowody te zabezpieczono dla dalszych badań i procesu sądowego, badając je pod kątem możliwości, że stanowią nielegalne środki. Dodatkowo, od kierowcy pobrano próbkę krwi w celu sprawdzenia, czy nie prowadził pojazdu pod wpływem narkotyków – informuje komenda.

Sprawa została przekazana do dalszego prowadzenia przez policjantów z Kłecka. Po zakończeniu czynności procesowych z udziałem 29-latka, mężczyzna został zwolniony do swojego miejsca zamieszkania. Teraz za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.