31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gnieźnie

Wielkimi krokami zbliża się do nas finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W tym roku zostanie zrealizowana już 31 edycja tej niezwykłej akcji charytatywnej. Tradycyjnie już sztab działający w naszym mieście przyłącza się również do działania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Warto zaznaczyć, że w tym roku orkiestra Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na walkę z sepsą.

W celu zachęcenia jak największej ilości ludzi do podzielenia się pieniędzmi na rzecz potrzebujących organizowane są najróżniejsze inicjatywy. W naszym mieście odbędzie się „Bieg z Pierwszej Stolicy do Stolicy”. Biegacze, którzy wezmą udział w sztafecie dobiegną, aż do centrali Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W pobliskim Strzyżewie Smykowym odbędą się licytacje rzeczy przekazanych przez sponsorów, morsowanie, a także pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz ratownictwa.

Przez nasze miasto prowadzona jest także zbiórka online. Jest to wirtualna skarbonka, w której już uzbierano całkiem pokaźną kwotę. W Centrum Kultury w Gnieźnie w dniu finału odbywać się będą najróżniejsze warsztaty oraz licytacje. Wydarzenia będą odbywać się również na Rynku, gdzie zostanie zorganizowana impreza „Chiński karnawał dla dużych i małych oraz warsztaty”. Standardowo o 20:00 zostanie wysłane światełko do nieba.