Szlachetna Paczka w Gnieźnie

 Akcja Szlachetnej Paczki to już tradycja w naszym mieście. Również w tym roku do tej wyjątkowej akcji charytatywnej przyłączyło się całe grono wolontariuszy. Ochotnicy rozwożą paczki z darami do najbardziej potrzebujących rodzin z okolicy. Jak się okazuje pomimo kryzysu gospodarczego, wielu darczyńców jest bardzo hojnych i nie zapominają o potrzebujących w naszym regionie.

Tradycyjnie już w ramach organizowanego przedsięwzięcia odbędzie się również finał pt. „Weekend Cudów”.  Wydarzenie odbędzie się w dniach 11-12 grudnia. Wiadomo już, że w ramach przedsięwzięcia zrealizowany zostanie mini-koncert bluesowy. Warto zaznaczyć, że wolontariusze pomagają nie tylko w formie prezentów, ale także w zakresie pomocy prawnej lub znalezienia pracy, dla osób które znajdują się w trudnej sytuacji.

Szlachetna Paczka organizowana jest już od 2000 roku. Przez prawie 22 lata wskazana idea stała się jedną z najpopularniejszych w Polsce. Akcja Szlachetna Paczka organizowana jest przez Stowarzyszenie Wiosna. Wskazana organizacja zajmuje się niesieniem materialnej oraz mentalnej pomocy dla osób, które znajdują się bardzo złej sytuacji. Dzięki akcji udało się już pomóc wielu rodzinom w całym kraju.