Nie przegap rozpoczynającej się rekrutacji do przedszkoli i szkół podstawowych!

We wtorek 1 marca rusza rekrutacja w Gnieźnie. Systemy zostaną otwarte o 8:00. W przypadku przedszkoli będzie można wysyłać zgłoszenia do 22 marca do godziny 15:00. Jeśli natomiast chodzi o szkoły podstawowe to rodzice mają kilka dni dłużej. Rekrutacja potrwa do 25 marca do 15:00.

Jak wziąć udział w rekrutacji?

Nie jest ważne, czy chcesz zapisać dziecko do przedszkola, czy do szkoły. Możesz to zrobić przez internet albo osobiście. Jeśli wybierzesz pierwszą opcję to niezbędne będzie posiadanie podpisu kwalifikowanego lub profilu zaufanego. Ważne jest to, że oboje rodzice muszą takowy posiadać. Wtedy wypełniacie wniosek na dedykowanej do tego stronie i nie musicie go nigdzie zanosić. Jeśli zdecydujecie się na wydrukowanie wniosku i wypełnienie go ręcznie to będziecie musieli zanieść go do przedszkola lub szkoły podstawowej pierwszego wyboru.

Kiedy dowiem się czy moje dziecko dostało się do placówki?

Wyniki i listy zakwalifikowanych dzieci pojawią się 12 kwietnia o godzinie 14:00. Informacji szukajcie w przedszkolach lub szkołach, do których składaliście wnioski. Pamiętajcie, że jeśli dostaniecie informację, że Wasze dziecko dostało się do wybranej przez Was placówki to musicie jeszcze złożyć oświadczenie woli uczęszczania dziecka do wybranego przedszkola lub wybranej szkoły podstawowej. Dopiero wtedy możecie być pewni, że miejsce jest dla Was zajęte. Ostateczna lista dzieci przyjętych do placówek pojawi się 28 kwietnia w przypadku przedszkoli i 29 kwietnia w szkołach podstawowych. Więcej informacji możecie otrzymać w Urzędzie Miasta Gniezna.

Jeden komentarz w temacie “Nie przegap rozpoczynającej się rekrutacji do przedszkoli i szkół podstawowych!

  1. Wygodnie, że można złożyć wniosek w Internecie bez wychodzenia z domu. Gdyby nie ten artykuł, to wybrałabym się do przedszkola osobiście.

Comments are closed.